Klasa „0”

Klasa zerowa w Scherzo jest przeznaczona dla dzieci 5-letnich i w całości przystosowana do ich potrzeb i możliwości. Przytulne i stymulujące do nauki i zabawy pomieszczenia „zerówki” znajdują się w budynku szkoły, dzięki czemu dzieci przyzwyczajają się do tego miejsca, a po roku łagodnie dołączają do starszych kolegów, którzy uczą się na wyższych piętrach tego samego budynku.

 

przed

 

W tak przygotowanym otoczeniu dzieci zdobywają wiedzę i umiejętności, które pozwolą im w kolejnym roku rozpocząć naukę w szkole. Niezwykle istotne jest, że wraz z obniżeniem wieku szkolnego zmianie ulega program nauczania – wyzwania stawiane przed naszymi 5-latkami są skrojone na ich miarę, adekwatne do dojrzałości dziecka oraz poziomu jego kompetencji społecznych i poznawczych. Metody wprowadzania dzieci w świat liczb i liter oparte są na tym, jak 5-latek myśli i uczy się świata. 

 

Szczególną pomocą dla dzieci jest wsparcie nauczyciela asystującego, który towarzyszy nauczycielowi prowadzącemu podczas zajęć. Pracując w zespole, nauczyciele mają dwukrotnie większe możliwości skupienia się na indywidualnym, niepowtarzalnym potencjale każdego dziecka. Taki system pracy sprawia, że każde dziecko może pracować we własnym tempie, pod czujną opieką nauczyciela, który w zależności od potrzeby wspiera, inspiruje, motywuje i pomaga podejmować kolejne wyzwania edukacyjne.

 

klasa 0

Aktualności szkoły i przedszkola